در حال بارگذاری ...
شنبه 27 دی 1399
 • برگزاری جشنواره روز دانشجو با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان مرودشت ، ارسنجان پاسارگاد

  دکتر محمد امیری رئیس دانشکده فنی‌وحرفه‌ای مرودشت  در وبینار گرامیداشت روز دانشجو، ضمن تبریک به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، بیان کرد: نقش اصلی را در دانشگاه دانشجو ایفا می‌کند، محوریت دانشگاه به وجود دانشجو است.
  وی افزود: دانشجویان در مقابل فشارها و استکبار ستیزی همواره نقش محوری داشتند و بر حول محور کلیدواژه‌ها فعالیت دارند، دانشگاه با بودن دانشجو هویت می‌گیردو بها دادن به دانشجویان می‌تواند کمک کند در شرایطی که کشور تحت فشار و تحریم‌ها است، با رویکرد اشتغال در مقابل تحریم مقاومت کنیم.

  میهمان ویژه این وبینار جناب آقای مهندس جلال رشیدی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان، با اشاره به یاد و نام شهدای هسته‌ای، به‌خصوص شهید فخری‌زاده، تاکید کرد: نقش این شهیدان در رشد و پیشرفت مملکت و به‌خصوص تقویت بنیان دانش و علم و دفاع موثر بوده است. ایشان با بیان اینکه باید به هویت روز دانشجو در حادثه ۱۶ آذر توجه کنیم و به نسل بعد انتقال دهیم که اگر اینکار را نکنیم به قربانیان آن روز خیانت کردیم، ۱۶ آذر و ۱۳ آبان از هویت ضد استکباری و ضد سلطه برخوردار هستند، دانشجویان آن روز پیرو خط و فکر امام بودند.
  16 آذر برای جوانان و دانشجویان ایران اسلامی رویدادی بزرگ است، روز نماد مبارزه با سلطه و استکبار است. خوشحالم زمانی دانشجویانی در این آب و خاک در مبارزه با استکبار صدای خودشان را به جهانیان رساندند و به درجه رفیع شهادت رسیدند. در جمهوری اسلامی ایران اسم دانشجو عجین شده با مقاومت و عدالت خواهی و مبارزه با امپریالیسم تعیین شده است. جنبش دانشجویی در ایران با انقلاب اسلامی و به ویژه بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا جهانی شد و این جنبش تنها جنبش دانشجویی در جهان بود که بین المللی شد.
  مطالبی که دانشجویان باید مد نظر قرار دهند این است که چه چیزی باعث اشتباه درعدالت خواهی جنبش های دانشجویی میشود؟ و آن انحراف جریانهای سیاسی است که متاسفانه بعضی برای منافع شخصی وارد این جریانهای سیاسی یا حذب های مختلف میشوند و انحراف این افراد باعث انحرافات دانشجویان نیز میگردد این دقیقا نقطه زوال است. جنبش های دانشجویی تا زمانی که در راستای خط امام و استکبار ستیزی حرکت کردند سربلند شدند و بلعکس جایی که در مسیر سمت و سوهای احزاب حرکت کردند به مانند فتنه سال 1388 دچار انحراف و مورد سو استفاده قرار گرفتند. دانشجویان باید متوسل به آرمانهای انقلاب و اهداف مشخص انقلابی بشوند
  وی در ادامه فرمودند؛ بنده معتقدم باید به اصولی که آرمانهای انقلاب مشخص کرده حرکت کنیم و آن هم هویت های اسلامی ، ایرانی است که متاسفانه فاصله گرفتن از این هویت ها انحراف ایجاد کرده است و بزرگترین هویت ما هویت مذهبی اسلامی است و متاسفانه انحراف از این خطرناکترین انحراف میباشد. 
   در پایان دکتر محمد امیری  با ارائه گزارشی از وضعیت موجوددانشگاه بیان کردند که دانشکده فنی و حرفه ای مرودشت با بیش از 1300 دانشجو و با داشتن  5 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی به عنوان تنها دانشکده مهارت محور شهرستان می تواند به عنوان یکی از عوامل ایجاد اشتغال در شهرستان باشد. دکتر محمد امیری با بیان مشکلات فضای آموزشی دانشکده درخواست پیگیری و همکاری مسئولین شهرستان و استان را داشتند. 
  در انتهای این مراسم ریاست دانشکده و کارشناسان حوزه های مختلف دانشجویی در جلسه پرسش و پاسخ به سوالات دانشجویان پاسخ داده و قول پیگیری مشکلات دانشجویان در زمینه های مختلف را دادند.
  پایان%

  نظرات کاربران

 • لینک آزمون آنلاین جشنواره و طراحی پوستر جشنواره فتح خون 
جشنواره ملی کتاب خوانی و طراحی پوستر فتح خون دانشکده فنی و حرفه ای مرودشت به مناسبت ماه محرم
  لینک آزمون آنلاین جشنواره و طراحی پوستر جشنواره فتح خون جشنواره ملی کتاب خوانی و طراحی پوستر فتح خون دانشکده فنی و حرفه ای مرودشت به مناسبت ماه محرم

  لینک آزمون آنلاین جشنواره و طراحی پوستر جشنواره فتح خون
  جشنواره ملی کتاب خوانی و طراحی پوستر فتح خون دانشکده فنی و حرفه ای مرودشت به مناسبت ماه محرم